Předokenní Rolety a úspora energií za vytápění a klimatizaci

Při své práci s opravami nebo servisem oken a předokenních rolet se občas setkávám s dlouholetými spokojenými uživateli předokenních rolet. Správně namontované předokenní rolety mohou za to, že zákazníci jsou velmi spokojení s touto stínící technikou a jejími izolačními vlastnostmi natolik, že se prakticky dobrovolně a nevědomky stávají jejími propagátory. Protože se ocitám v roli jejich věrného posluchače, rozhodl jsem se napsat tento článek pro větší okruh lidí. Zejména pro ty – kteří se rozhodují k pořízení předokenních rolet. Také bych ho rád věnoval těm kteří je již mají a potřebují, aby u nich proběhla oprava nebo servis předokenních rolet, protože i na poškozené rolety se může vztahovat pojistné plnění z pojistek na živelné pohromy.

Samotné lamely rolet se vyrábějí z několika základních materiálů: plasty s PU pěnou, dřevo, ocel, hliník a jiné kovy. Nás v tomto článku - Předokenní Rolety a úspora energií za vytápění a klimatizaci bude zajímat hlavně složení krycích lamel z PVC a poliuretanové pěny. Nehořlavé PVC jakožto lehký a pevný materiál dávající lamelám tvar a pružnost a její výplň z PU pěny, která je také lehká i nehořlavá a zajišťuje vysokou tepelnou izolaci. Tato pěna je druhým v žebříčku materiálů s největšími tepelně izolačními materiáli známými lidstvu. Původně vyvinuta pro vesmírné technologie. Například sloužila jako tepelný ohnivzdorný izolant v raketoplánech.

Použitím těchto materiálů v konstrukci předokenních rolet, se docílí: mnohdy zásadního snížení úniku tepla z domu (až o 25 %). A s tímto spojené, ušetření nákladů na vytápění nebo klimatizaci. Efektivní chrana proti slunci a hluku. Toto hlavně ocení lidé pracující v noci, když ve dne potřebují spát. Předokenní rolety Vám ochrání okna před kroupy a zpomalí nezákonné vniknutí zlodějů do objektu. Na tuto zkušenost, berou ohled pojišťovny a i na rolety se vztahuje pojistné plnění při jejich poškození, dle podmínek poj. smlouvy. Takže, pro tyto vlastnosti se majitelé předokenních rolet stávají jejími propagátory, mnohdy nevědomky.

  • Konstrukce a montáž předokenních rolet – různé druhy:
  • Dodatečně namontované
  • Montované s výměnou okna
  • V novostavbě
  • Na zamní zahrady a bazény
  • Ovládání předokenních rolet:
  • Elektrické (vypínačem nebo dálkově)
  • Mechanické (kalounem nabo klikou s převodem)